Boxality

Agustin Egurrola o Boxality

Długo nosiłem się z myślą stworzenia spektaklu. Pomysł dojrzewał we mnie kilka lat, a impulsem do rozpoczęcia prób stali sie dla mnie, tak naprawdę tancerze. Tancerze których spotkałem pracując przy licznych produkcjach telewizyjnych. Ich siła, energia, emocje były dla mnie czymś absolutnie niezwykłym i inspirującym. Czując ich marzenia, pragnienia chciałem zabrać ich w podróż…po Boxality...

Boxality...to nasze życie... Wszyscy żyjemy ograniczeni z różnych stron. Jedni zdają sobie z tego sprawę, inni chyba tego nie dostrzegają. Bezustannie biegniemy, za czymś gonimy, często bez celu donikąd w przeświadczeniu, że tak trzeba, bo wszyscy biegną. Często aż brak tchu, ludzkich sił. Biegniemy bez przerwy nie ma czasu pomyśleć, wsłuchać sie w swoje serce, swój rytm, swoje pudełko.

Całe życie żyjemy w pudełkach, boxach dosłownie i w przenośni. Nasze mieszkania, kościoły, biurowce, centra handlowe to mniejsze, lub większe pudełka. Niewielu z nas wyobraża sobie życie bez nich, już ich nie zauważamy, są dla nas jak powietrze, oczywiste i na co dzień niezbędne do życia. Największym jednak naszym pudełkiem jest nasz mózg, pełen lęków, ograniczeń, słabości. Często zdajemy sobie z nich sprawę, ale nie mam siły, żeby z z nimi walczyć o siebie o to, czego tak na prawdę pragniemy. Żyjemy z dnia na dzień w strasznym pędzie, nie zauważamy ludzi, przemijających pór roku, miłości i tak mija nam życie. Żyjemy w toksycznych związkach, jesteśmy samotni, spragnieni miłości, cierpiący. Mówimy, że chcemy coś zmienić, być wolni, ale wolność i szczęście, wymaga stanowczej decyzji, determinacji, wreszcie odwagi, a na to często jesteśmy za słabi.

O tych naszych pudełkach, ograniczeniach, życiu, miłości chciałem Wam opowiedzieć w Boxality....

Fabuła

Boxality to opowieść o ludzkich ograniczeniach, cierpieniu i miłości, ale przede wszystkim o cenie jaką płaci człowiek, gdy próbuje być inny, podąża w poszukiwaniu swojego szczęścia…

Obserwujemy to śledząc losy głównej bohaterki, która odważyła się porzucić swoją codzienność i ruszyć w drogę do prawdziwej miłości i akceptacji. Życie jej nie oszczędza i płaci dużą cenę za opuszczenie swojego pudełka, swoich ograniczeń, swojego świata.

Bohaterka doświadcza odtrącenia, samotności i bólu a czasem nawet agresji. Otaczający ją ludzie są dla niej bezlitośni i zobojętniali, ponieważ jako jedyna próbuje być inna. Przez to stała się dla nich obcą osobą, która wykracza po za ich system funkcjonowania. Dziewczyna jest odtrącona, świat jej nie chce, wręcz ją potępia i  uniemożliwia znalezienie schronienia. Zmuszona jest by ciągle biec, uciekać i szukać innej drogi.

Ta jej droga staję się motywem nadrzędnym pokazującym jej wytrwałość i determinację. Dostrzegamy, że jest niezwykła, pełna piękna i siły. Czy znajdzie swoją miłość i świat bez ograniczeń... Czy w ogóle istnieje taki świat? A czy Ty go masz..?
Może dlatego przyszedłeś na Boxality....