Czym jest Boxality

Czym jest Boxality
Boxality to pierwszy w Polsce performance w stylu off brodwayowskich wydarzeń ze scen Nowego Jorku, mocna historia opowiedziana tańcem. Wyjątkowa okazja, żeby przeżyć niepokojący, prawdziwy spektakl z genialną chorografią Agustina Egurroli, w nowoczesnej oprawie, z emocjonującą muzyką Smolika. To dzieło, które nie pozostawi Cię obojętnym.


Wiodącą postacią jest młoda dziewczyna, która postanawia uwolnić się od wszystkiego, co ją ogranicza. Porzuca to, co znane, czyli swój zamknięty i ograniczony świat „pudełko”, w którym rozgrywa się sceneria jej życia i wyrusza w drogę by szukać wolności i szczęścia. Droga, po której kroczy, bywa kręta i niebezpieczna. Gdy już jest bliska rozwiązania problemów, wtedy pojawia się kolejne ,,zadanie”. Każda napotykana przez nią sytuacja budzi emocje i prowadzi w „inny” stan – inną,  wcześniej jej nieznaną rzeczywistość.  Widzowie spektaklu razem z artystami po raz pierwszy odkrywają kolejne ,,kręgi wtajemniczenia''.

Teatralna przestrzeń, efektowne rozwiązania scenograficzne i oświetleniowe, dźwięk w jakości high definitione voice. I najważniejsze: najlepsi tancerze w Polsce. Młody, nieposkromiony zespół osobistości, najlepszych tancerzy wywodzących się z największej w Europie szkoły tańca Egurrola Dance Studio.


Chcemy  zauroczyć widza efektownymi rozwiązaniami scenicznymi, pulsującą muzyką, ale też zostawić z otwartym,  nurtującym pytaniem: Czym jest wolność i co warto za nią oddać?  Jak być człowiekiem dzisiaj?